Opis zadania
Koncert pn. „Sygnał Miłosierdzia” to organizowane już po raz czwarty wyjątkowe wydarzenie, a zarazem wielka uczta dla miłośników muzyki chrześcijańskiej, przyciągająca jak magnes setki osób. Jego wyjątkowość polega na możliwości współtworzenia tego dzieła przez każdego, kto tylko lub śpiewać lub potrafi grać na jakimkolwiek instrumencie i będzie uczestniczył w poprzedzających koncert warsztatach. Śpiewanie w chórze, któremu towarzyszą instrumenty jest jedną z najprzyjemniejszych i najbardziej przystępnych form muzykowania dla tych, którzy nie są profesjonalnymi muzykami. Chętni zgłaszają swój udział poprzez dokonanie stosownej rejestracji na stronie internetowej www.sygnalmilosierdzia.pl. Dzięki temu otrzymają na swoje skrzynki e-mailowe nuty, teksty i nagrania repertuaru odpowiednio dla sopranów, altów, tenorów i basów.
Warsztaty pod okiem profesjonalistów, mają na celu naukę współpracy dążącej do jednolitego i pięknego współbrzmienia w dwu, trzy i czterogłosie, wyczulają na różnorodność barwy poszczególnych głosów i ich indywidualnego brzmienia. Będą się odbywały zgodnie z przesłanym wszystkim uczestnikom harmonogramem w Miejskim Ośrodku Kultury. Ilość miejsc jest nieograniczona, ale koniecznie należy dokonać zgłoszenia.
Wspólne muzykowanie uwrażliwia na piękno muzyki, kształtuje umiejętność współdziałania w grupie i dążenia do jednego celu, ćwiczy obowiązkowość oraz odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale też za wszystkich w danym głosie. Ponadto, muzyka jest niezwykłym bodźcem estetycznym kształtującym osobowość człowieka. Pozwala wyrazić siebie przy jednoczesnym słuchaniu innych. Uwieńczeniem warsztatów chóralnych będzie uzupełnienie ich warsztatami instrumentalnymi, tak aby współtworzyć spójną, muzyczną całość na potrzebę finałowego koncertu uwielbienia Pana Boga pod nieprzypadkową nazwą „Sygnał Miłosierdzia”.
Ten finałowy wspólnotowy śpiew, przepięknie zaaranżowanych pieśni religijnych zabrzmi wieczorem w Uroczystość Bożego Ciała 3 czerwca 2021 roku w plenerowej scenerii na parkingu przy Centrum Turystyczno – Sportowym, ul. Kłodzka 16 w Nowej Rudzie-Słupiec.
Weryfikując zorganizowane wydarzenia w naszym regionie o tym samym charakterze i celu jak w.w. zadanie, przewidywana liczba odbiorców koncertu nie przekroczy 800 osób.
Osiągnięcie celu jakim będzie organizacja tak wielkiego przedsięwzięcia jak koncert w plenerze wiąże się z koniecznością zabezpieczenia, oprócz zasobów ludzkich niezbędnego sprzętu. Nieodzowne jest wynajęcie dużej sceny, która będzie w stanie pomieścić zarówno chór jak i orkiestrę. W ramach przedmiotowego zadania konieczne jest również wypożyczenie nagłośnienia, oświetlenia, podestów chóralnych, opłacenie instruktorów warsztatowych, koszty promocyjne (plakaty, banery, ulotki, spot reklamowy) etc.
Przewidywane koszty:
a) Koszty promocyjne (banery, plakaty, ulotki, materiały dla uczestników, spot reklamowy)
b) Opłata dla prowadzących warsztaty
c) Wynajęcie sceny wraz z nagłośnieniem, oświetleniem, telebimami i obsługą
d) Zabezpieczenie sanitarne
e) zabezpieczenie medyczne
f) zabezpieczenie uczestników (ochrona)